Dzień Babci i Dziadka to dla wnucząt prawdziwa gratka!

14 stycznia 2019


Występy mikołajkowe za nami, a w przedszkolu praca wre, 
bo wielkimi krokami kolejne święto zbliża się! 


Święto radosne i wyjątkowo wzruszające. Dzień Babci i Dzień Dziadka to uroczystość, na którą czekam cały rok, a to za sprawą wyjątkowych gości, jacy w tym dniu odwiedzają przedszkolaków.  Każdy nauczyciel doskonale wie, że nie ma wdzięczniejszej publiczności niż babcie i dziadkowie.  Tylko oni tak bezkrytycznie i rozczulająco oglądają występy swoich wnuków. Na ich twarzach zawsze maluje się podziw, serdeczność i uśmiech. Widok ubranych odświętnie dzieci, repertuar, jaki przygotowujemy powoduje, że nasi goście czują się naprawdę wyjątkowo. Często zaobserwować można łzy wzruszenia. A wizyta w przedszkolu zarówno u dziadków, jaki i u wnuków zostaje w pamięci na długie lata. 

Bardzo miłym akcentem spotkań jest wręczenie zaproszonym gościom własnoręcznie wykonanych podarków, upominków.  Dzieci bardzo chętnie i z dużym oddaniem wykonują swoje prace. Dbają o najdrobniejszy szczegół. Projektują, analizują, dobierają kolorystykę... Wszystko po to, aby ich podarek był wyjątkowy i przypadł dziadkom do gustu.  

Poniżej chciałabym przedstawić kilka ciekawych propozycji, które można z łatwością wykonać z przedszkolakami, a ich efekt końcowy na pewno wywoła uśmiech na twarzach obdarowanych.

Ramka z dedykacją
Rameczka wykonana z pomalowanych wcześniej farbą, kolorowych drewnianych patyczków, ozdobiona odciskiem rączki i nóżki zamoczonej w farbie;

„Jest taka Pani…”
Jest taka Pani,

Modnie ubrana, 
Która na nogach biega od rana. 
Sprawy załatwia, 
Zakupy robi, 
Obiad gotuje, 
A popołudniu gości przyjmuje. 
Serce najszczersze na świecie ma
I o wszystkich zawsze dba! 
Chyba już dobrze wiecie, 
Że to moja Babcia - Najcudowniejsza osoba we wszechświecie.


Łódeczka
Gips wlany do przygotowanego wcześniej szablonu (w moim przypadku wykonany został z folii aluminiowej), patyczek do szaszłyków i kawałek kartki papieru jako żagiel.


"Dla Dziadziusia"
Dla Dziadziusia łódeczkę zrobimy, 
W podróż po morzach i oceanach go zaprosimy, 
I rozpocznie się nasza przygoda, 
A przy dziadku nie straszna jest żadna zła pogoda. 
Zwierząt morskich również się nie boimy, 
Może nawet się z nimi zaprzyjaźnimy ? 
Kiedy dziadek blisko jest wszystko zdarzyć się może, 
A łódeczka mała, gipsowa
W jednej sekundzie staje się wyjątkowa.
Serduszko
Wykonane z gipsu, ozdobione farbami, bądź przy pomocy zanurzenia w piance do golenia połączonej z barwnikami spożywczymi.


Portrety
Portrety wykonane przy pomocy freblowskich darów, ale i nie tylko: śmiało można zastosować tutaj elementy małego świata (kamyczki, guziczki, drewienka, muszelki, wstążeczki).
Breloczek z masy porcelanowej
Przepis na masę porcelanową: jedna porcja kleju wikol, taka sama porcja mąki ziemniaczanej, dwie łyżki soku z cytryny, dwie łyżki oliwki. Składniki razem mieszamy, a następnie zagniatamy.  

Przy pomocy foremki wycinamy kształt, a gdy masa zastygnie dekorujemy. W moim przypadku malowaliśmy serduszka przy pomocy kolorowych lakierów do paznokci. 


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia